El CF Promeses Sueca es juga el dissabte 18 de juny l’ascens a lliga autonòmica cadet

El CF Promeses Sueca es juga el dissabte 18 de juny l’ascens a lliga autonòmica cadet

L’Associació de Pares de l’Escola de Futbol de Sueca porta gestionant des de fa molts anys el futbol base a la nostra Ciutat. El 2012 va haver d’iniciar una nova etapa amb la creació del C.F. Promeses Sueca.

Des del C.F. Promeses Sueca intentem dur endavant una escola de futbol on es fomente la pràctica de l’esport entre els més joves, i a més, servisca per a transmetre una sèrie de valors com l’amistat, la cooperació, el respecte, l’esforç, humilitat o el treball en equip.

Aquesta és la nostra quarta temporada com a Promeses Sueca, i actualment conformen aquesta escola més de 270 jugadors i jugadores estructurats a 17 equips.

El nostre projecte es basa en una escola de futbol on els equips amateurs estiguen integrats plenament per jugadors de Sueca o provinents de la nostra escola. Com ens van definir a un mitjà de comunicació, volem ser el “Athletic Club de la Ribera”; perquè apostant per la formació dels joves de la nostra comarca sabem que els resultats van a arribar.

Aquesta temporada, el nostre equip cadet ha aconseguit el campionat de lliga al Grup IV de 1ª  Regional, amb 84 punts, 28 partits guanyats i tan sols 2 perduts, marcant 106 gols i rebent únicament 14 gols en contra.

Amb aquestes xifres ha aconseguit a més de la lliga, disputar la promoció d’ascens a la Lliga Autonòmica, on ha quedat emparellat amb el  Biensa C.F. de Port de Sagunt , subcampió del Grup IV de 1ª  Regional.

El darrer diumenge dia 5 de juny es disputà l’anada de la promoció, on el Promeses  Sueca visità al  Biensa, per a disputar un dels partits més importants de la història de la nostra escola.

El partit no començà bé, amb molts nervis per part del nostre equip, i on el  Biensa s’avançava per allà el minut 3 de la primera part. Després d’aquest dur colp, no tardarem a entrar al partit i al minut 15 Joan Sanfèlix empatà l’encontre. La primera part va acabar amb el resultat d’empat a 1, però amb la sensació que el Promeses Sueca  volia més.

Només començar la segona part i a l’eixida d’un corner botat per Lluís Naranjo, Carles Martínez  aconseguia  rematar-lo i  avançar  en el marcador  al Promeses Sueca. Aquest gol suposà un colp psicològic per al  Biensa, que durant la segona part va ser dominat  pel  C.F. Promeses Sueca, però tot i açò no es va menejar el marcador; aconseguint així un resultat d’1 a 2 valuosíssim en el partit d’anada.

El partit de tornada serà el pròxim dia 18 de juny  a l’Estadi Municipal Antonio Puchades  (camp ubicat darrer de la pista de frontó) a les 18.30  h de la vesprada. Sortejarem un baló signat pels nostres jugadors entre els xiquets i xiquetes que acudisquen al camp.

Necessitem el suport de totes i tots els que pugueu acudir a animar al nostre equip a aconseguir ser la primera vegada que la nostra Ciutat tinga un equip en lliga Autonòmica.

Recorda: Dissabte 18 de juny a les 18.30 h a l’estadi Toni Puchades. Tots amb els del balonet per un Cadet del Promeses Sueca en la Lliga Autonòmica. T’esperem.

Amunt Promeses!!!

CF Promeses Sueca


 

Deixa un comentari

El vostre correu electrònic no es publicarà.

Aquest lloc utilitza Akismet per reduir els comentaris brossa. Apreneu com es processen les dades dels comentaris.